شمال پوتین بیماری هنرمند ایتالیا هنرپیشه

شمال: پوتین بیماری هنرمند ایتالیا هنرپیشه ایتالیا هنرپیشه زن ولادیمیر پوتین

گت بلاگز اخبار اجتماعی «من زنده‌ام» , گزارش میدانی نیویورک تایمز از زلزله کرمانشاه

معدل یاری، مردی ۳۵ ساله ایستاده در حالی که داشت لب های خود را می گزید، اسم همه ی آشنایانی که از دست داده را تکرار می کرد: «امین، هاجر، طوبیُ هژین، عبدالله، ب

«من زنده‌ام» , گزارش میدانی نیویورک تایمز از زلزله کرمانشاه

گزارش میدانی نیویورک تایمز از زلزله کرمانشاه؛ «من زنده ام»

عبارات مهم : ایران

نیویورک تایمز در گزارشی از زلزله پایتخت کشور عزیزمان ایران نوشت

معدل یاری، مردی ۳۵ ساله ایستاده در حالی که داشت لب های خود را می گزید، اسم همه ی آشنایانی که از دست داده را تکرار می کرد: «امین، هاجر، طوبیُ هژین، عبدالله، بشری» اینجا کوئیک حسن است روستایی ۸۰۰ نفره در کوهپایه های زاگرس .

«من زنده‌ام» , گزارش میدانی نیویورک تایمز از زلزله کرمانشاه

ایرانی هایی که در نزدیکی مرز عراق زندگی می کنند با زلزله خو گرفته اند، آنها در منطقه ای زندگی می کنند که خطوط گسل از زیر آن عبور کرده و تخریبی که بعد لرزه زمین اتفاق می افتد اتفاق جدیدی نیست. با این وجود هنگامی که در روز یک شنبه زمین لرزید هیچکس در این منطقه آماده ی یک تخریب وسیع و فوت افراد نبود.

در این اتفاق بیش از ۵۳۰ نفر کشته شدند، عددی که به خودی خود بزرگ است ولی در شرایط آن قرار گرفتن بسیار سخت تر هست، این زلزله که غرب کشور عزیزمان ایران را لرزاند بسیار مرگبار تر از زلزله ماه سپتامبر مکزیک بود و لرزه آن در ترکیه، لبنان، پاکستان و رژیم صهیونیستی هم احساس شده است است.

معدل یاری، مردی ۳۵ ساله ایستاده در حالی که داشت لب های خود را می گزید، اسم همه ی آشنایانی که از دست داده را تکرار می کرد: «امین، هاجر، طوبیُ هژین، عبدالله، ب

چند روز پیش یک روحانی با یک کواه پشتی، صندل و عمامه سنتی خود به کوئیک حسن آمد، اصغر زارعی به همراه چند نفر دیگر از شهر مقدس قم آمده تا به مردم کمک کند، ولی او هم الان خود در مخروبه ها گم شده است هست. او می گوید: «من تلاش می کنم که با مردم راجع به خدا حرف بزنم و به آنها آرامش ذهنی دهم، این تنها کاری است که می توانم انجام بدهم و همچنین دعا کردن یک نفر می تواند هر لحظه دعا کند.»

جهت دولت کشور عزیزمان ایران که در اثبات اینکه هنگام بحران می تواند از شهروندانش مواظبت کند زلزله موقعیتی جهت آزمون منابع و توانایی ها بود. شهروندان متفاوت در اطراف کشور عزیزمان ایران در تلویزیون و اینترنت اخبار متفاوتی خواندند که بازمانده ها دنبال نجات افراد دیگر هستند ولی در واقعیت جهت مردم زلزله زده مساپل بسیار پایه ای تر بود؛ بسیاری در برابر سرما زیر چادرها جمع شده است ‍اند.

آیت الله خامنه ای رهبر کشور عزیزمان ایران این زلزله را یک آزمون الهی جهت مسئولان و مردم ایرانی دانست و حسن روحانی هم از این شهر دیدار کرد و قول داد که کمک بیشتری کنند تا ساختمان ها دوباره ساخته شود. رپیس جمهور این فاجعه را جهت همه ایرانی ها دردناک دانست.

«من زنده‌ام» , گزارش میدانی نیویورک تایمز از زلزله کرمانشاه

بعد از دریافت اجازه از دولت جهت دیدار از منطقه بحران زده من از غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران به فرودگاه منطقه ای کرمانشاه سفر کردم، بعد از آن هم با آرش خاموشی به مدت ۲ ساعت رانندگی کردیم تا به شهر سر پل ذهاب و دِه های اطراف آن برسیم.

وارد خیابان مهم شدیم در سمت چپ من یک کامیون راه ورود به مغازه را بسته بود و در سمت راست هم مجموعه ای آپارتمان ها بودند که بالکن آنها ریخته بود.

معدل یاری، مردی ۳۵ ساله ایستاده در حالی که داشت لب های خود را می گزید، اسم همه ی آشنایانی که از دست داده را تکرار می کرد: «امین، هاجر، طوبیُ هژین، عبدالله، ب

کامران مرادی از قصر شیرین آخرین شهر قبل از عراق می گوید: «من جهت مراسم خاکسپاری آمده ام، هیچگاه چیزی شبیه این را ندیده بودم.»

اینجا منطقه ای است که به تراژدی ها عادت دارد، مردم اینجا بدترین چیزی که زندگی به سمت آنها پرتاب کرده را مزه کرده اند، بسیاری از آنها در جنگ ۸ ساله با عراق حضور داشتند. ولی آنها اطمینان داشتند، آنها فکر می کردند می توانند به منزل هایی که هر لحظه آنجا هستند اتکا کنند.

«من زنده‌ام» , گزارش میدانی نیویورک تایمز از زلزله کرمانشاه

محمد نظری یک بازمنده جنگ ۸ ساله در این رابطه می گوید: «من همه چیز را دیده ام.»

روز زلزله ساعت ۹ شب او داشت برنامه مورد علاقه اش را در تلویزیون می دید لرزه اول جهت او آشنا بود ولی سگ او داشت جهت ۱ ساعت ارس می کرد به همین علت به بیرون رفت. فکر کرد که این زلزله هم مثل دیگر زلزله های کوچک عادی است.

به داخل رفت تا تلویزیون ببیند.

چند لحظه بعد دیوارهای منزل او لرزیدند و در راهرو منزل دوید تا فرار کند، سکینه همسر او هم پشت سرش دوید. نظری می گوید: در آن ثانیه ها فقط می توانید به نجات خود فکر کنید.

در آن دقایق بعد از زلزله او خوشحال بوده و این حرف را تکرار می کرده: من زندهام، زنده!

خارج از این منطقه مردم مسابقه می دادند تا کمک جمع کنند، در حالی که دولت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد به کمک خارجی نیاز ندارد ایرانی ها با هم جمع شدند.

نادر کریمی یک خبرنگار در این رابطه می گوید: بیایید صادق باشیم ما مدیریت بحران نداریم، ولی هر لحظه مردم زیادی را جهت کمک می فرستیم.

از سویی آقای نظری و همسایگانش از نماینده خود در مجلس انتقاد می کردند. « فرهاد تاجری که در روستای نزدیک اینجا به دنیا آمده کجا است؟ ما به او رای دادیم و الان به او نیاز داریم» این پرسش را نظری پرسید.

در کویک حسن جایی که آقای یاری نام کسانی که دوست داشت را زمزمه می کرد آشنایان با خودروهایی پر از غذا رسیدند. یاری می گفت: ما هنوز چادری نداریم.

افراد دیگر در دِه هم خسته شده است بودند و امیدوار بودند دولت سریعتر عمل کند.

در پایین خیابان زنی روی زمین نشسته بود که شبی که قرار بود بیاید می ترسید. « وسر ۱۰ ساله ی ما آرزوی بزرگ هنوز اینجا زیر آوار هست، امشب کنار او می خوابیم.

در زرین جوب عزاداران روی صندلی هایی نشسته بودند بعضی از آنها اشک می ریختند نه فقط بخاطر از دست دادن آشناهایشان بلکه بخاطر منزل ها، همسایه ها و روستاهایشان.

در این مراسم زهرا اسکندری از فامیل خود سیروس پیری گفت که در این زلزله جانش را از دست داده هست، قبل از زلزه او مردی بود که در مراسم خاکسپاری همسایه گان شرکت می کرد و به شکل رایگان قرآن می خواند.

هیچکسی نبود که در این مراسم بخواند.

اخباراجتماعی – خبرانلاین

واژه های کلیدی: ایران | زلزله | ایرانی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: