شمال پوتین بیماری هنرمند ایتالیا هنرپیشه

شمال: پوتین بیماری هنرمند ایتالیا هنرپیشه ایتالیا هنرپیشه زن ولادیمیر پوتین

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تحولات تازه سینمای کشور عزیزمان ایران

نگارش آیین نامه تازه اکران در روزهای منتهی به سال اتفاقی است که حواشی بسیاری ایجاد کرده، از یک سو تعیین وظیفه نمایش فیلم های نوروزی سینماها و از سوی دیگر تنظ

تحولات تازه سینمای کشور عزیزمان ایران

تحولات تازه سینمای ایران

عبارات مهم : ایران

نگارش آیین نامه تازه اکران در روزهای منتهی به سال اتفاقی است که حواشی بسیاری ایجاد کرده، از یک سو تعیین وظیفه نمایش فیلم های نوروزی سینماها و از سوی دیگر تنظیم آیین نامه ای که تا حد ممکن بتواند بسیاری از پرسشها پیش آمده در ماه های اخیر را – به علت آنچه سینماگران به آن معترض بودند و آن را واکنش‌ها غیرمنصفانه در نمایش آثار سینمایی می دانستند – برطرف کند، باعث شده است بیش ازپیش تنظیم آیین نامه تازه زیر ذره بین اهالی سینما باشد.

تحولات تازه سینمای کشور عزیزمان ایران

محمدرضا فرجی، مدیر کل سینمای حرفه ای شرکت امور سینمایی، در این رابطه به ایسنا گفت: «زمان برگزاری جلسه شورای صنفی جهت مشخص شدن فیلم های اکران نوروزی منوط به زمانی است که اعضای صنوف درگیر شورای صنفی نمایش نمایندگان خود را اعلام کنند. ما به همه صنوف عضو و درگیر شورای صنفی نمایش اعم از دفاتر پخش فیلم، انجمن سینماداران، شورای عالی تهیه کنندگان و کانون کارگردانان اعلام کرده ایم که نماینده خودشان را معرفی کنند و به محض اینکه این نمایندگان مشخص شوند، جلسه تشکیل خواهد شد».

کوتاه بودن وقت تبلیغات جهت آثاری که در ایام عید نوروز نمایش داده خواهند شد، چالش دیگری است که فرجی در پاسخ به آن گفت: «اگر مروری بر سال های گذشته داشته باشیم، تنها سالی که آیین نامه اکران نوروزی، دو ساله بود جهت سال های ۹۵ و ۹۶ اعتبار داشت و در سال های قبل تمام آیین نامه ها یک ساله نوشته می شد. طبیعتا سالی که آیین نامه باید آماده شود و به تصویب ریاست شرکت سینمایی برسد این وقت در دل آیین نامه تعریف می شود. امسال اعتبار آیین نامه تمام شده است بود و باید آیین نامه جدیدی تعریف می شد.

نگارش آیین نامه تازه اکران در روزهای منتهی به سال اتفاقی است که حواشی بسیاری ایجاد کرده، از یک سو تعیین وظیفه نمایش فیلم های نوروزی سینماها و از سوی دیگر تنظ

البته وقت انجام این کار هم طولانی نشده هست، لیکن فیلم های نوروزی هر وقت مشخص شوند، وقت کافی جهت تبلیغات خواهند داشت و در این ماراتن اکران نوروزی فیلم ها این توانایی را دارند که به خوبی دیده شوند. در سال های گذشته بعد از برگزاری جشنواره فیلم فجر، تازه آیین نامه نوشته می شد، به تصویب می رسید و سپس ابلاغ می شد، بنابراین با توجه به دوره های گذشته این وقت طولانی نشده است».او راجع به نظام نامه تازه اکران نیز افزود: «بیشتر بازخوردهایی که بعد از انتشار این نظام نامه دریافت کردیم مثبت بود، ولی چند نفری هم نقد داشتند و دلواپس این بودند که این طرح یک نوع آزمون و خطاست.

ما پیش از این پنج سرگروه داشتیم و به تدریج یک سرگروه به آن اضافه شد و با توجه به اینکه امسال چند هزار صندلی به سینماها اضافه شده است هست، این شرایط و آمادگی وجود داشت که یک گروه دیگر نیز به آن اضافه شود و وقت اکران جهت فیلم ها زیاد شود».در این میان، پردیس سینمایی آزادی، پردیس سینمایی کورش، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی ماندانا، سینما استقلال، سینما کشور عزیزمان ایران و سینما جوان به عنوان هفت سینمای سرگروه اکران در سال ٩٧ معرفی شدند. همچنین از میان ١٦ فیلم متقاضی اکران نوروزی معرفی شده است از سوی دفاتر پخش فیلم به شورای صنفی نمایش، فیلم هایی که دارای پروانه نمایش باشند می توانند با انعقاد قرارداد با یکی از سرگروه ها در ایام عید نوروز روانه پرده سینماها شوند.

به وقت شام (ابراهیم حاتمی کیا)، بی حساب (مصطفی احمدی)، تگزاس (مسعود اطیابی)، خجالت نکش (رضا مقصودی)، چهارراه استانبول (مصطفی کیایی)، خاله قورباغه (افشین هاشمی)، خرگیوش (مانی باغبانی)، فراری (علیرضا داوودنژاد)، فیل شاه (حامد محمدی)، لاتاری (محمدحسین مهدویان) لونه زنبور (برزو نیک نژاد) و مصادره (مهران احمدی) فیلم هایی هستند که در نهایت از میان آنها هفت فیلم اکران نوروزی در روزهای آینده و در نخستین جلسه شورای صنفی نمایش با حضور اعضای تازه و ثبت قرارداد مشخص خواهند شد.

تحولات تازه سینمای کشور عزیزمان ایران

با این حال شاید مناسب تر بود که پروسه مشخص شدن فیلم های نوروزی یا نگارش آیین نامه تازه اکران سریعتر از چیزی که مدیران سینمایی مد نظر داشتند، آماده می شد تا با برنامه ریزی بهتری جهت سال تازه سینمای کشور عزیزمان ایران آماده می شدیم و وقت بهتری جهت بررسی مسائلی داشتیم که در سال تازه در جریان نمایش فیلم ها با آن مواجه خواهیم بود.

روزنامه شرق

واژه های کلیدی: ایران | سینما | نمایش | نوروزی | سینمای | سینمایی | سینماگران | پردیس آزادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: